Casa Completa Villa

  • 40 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Casa Completa Villa São Paulo med 1 sovrum erbjuder närhet till turistattraktioner som Small One, som ligger ungefär 5 minuters promenad bort. Villan med 1 badrum, som ligger 4 km från Anhembi mässcenter, har en terrass med utsikt över trädgården.

Boendet erbjuder utsikt över trädgården. I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. Badlakan och handdukar ingår för ökad komfort.

Här finns matplats med köksutrustning, såsom kylskåp och köksredskap. Restaurangen Kalifa Esfiharia, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger mindre än 200 meter bort.

Villan ligger inom 25 km från São Paulo-Congonhas flygplats och inom 15 minuters bilresa från kulturella sevärdheter som Det portugisiska språkets museum. Gästerna kan besöka Museum med sakral konst som ligger ungefär 7 km bort, medan Pinakoteket i São Paulo finns ungefär 8 km bort. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget inom 20 minuters bilresa från Memorial da América Latina. Den närmaste busshållplatsen är Praca Guido Giovanni Rocchi, belägen ganska nära detta boende.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Casa Completa Villa São Paulo
Sobrado Confortavel Zona Norte
Mobilpris

Sobrado Confortavel Zona Norte

729 m från boendet
Casa Venida
Mobilpris

Casa Venida

2 km från boendet
USD 47 USD 42
per natt
Hospedagemfeliz
Mobilpris

Hospedagemfeliz

3.1 km från boendet
USD 168 USD 151
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    São Paulo-Congonhas flygplats
    21 km

    Tågstationer

    Terminal Rodoviario do Tietê
    6 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Köksgeråd

    Fritid

    • Solterass

    I rummen

    • Minibar
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Matbord

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 13:00 till 18:00
    Utcheckning: senast 12:00
    Vanliga frågor
    • Vilka hållplatser ligger närmast Casa Completa Villa?
      Du hittar busshållplatsen Praca Guido Giovanni Rocchi i närheten av Casa Completa Villa.
    • Finns det en bubbelpool på Casa Completa Villa?
      Ja, Casa Completa Villa har en bubbelpool.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    São Paulo-Congonhas flygplats
    21 km

    Tågstationer

    Terminal Rodoviario do Tietê
    6 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Casa Completa Villa São Paulo

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng